FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki Türk gruplarının rakipleri belirli oldu

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka, Pınar Karşıyaka ve eleme çeşitlerinden başlayacak olan Tofaş’ın rakipleri belirli oldu.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin (BCL) yedinci döneminin resmi kura çekimi İsviçre’deki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde yapıldı. BCL’de Türkiye’yi olağan dönemde temsil edecek Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka ve eleme çeşitlerinden başlayacak olan Tofaş’ın rakipleri kura çekimi ile belirli oldu.

Tofaş eleme tipine yarı finalden başlayacak ve kura çekimine nazaran Leicester Riders (Büyük Britanya)-CSO Voluntari (Romanya) çeyrek final eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

BCL 2022-23 döneminde 28 kulüp, direkt olağan döneminden başlarken, 4 ekip eleme çeşitlerinden eklenecek ve toplamda 32 grup çaba edecek. Dönem 21 Eylül’de eleme çeşitleri ile başlayacak olup, olağan dönem 4 Ekim’de start alacak.

BCL’de olağan dönem kümeleri ise şu biçimde oluştu:

A Grubu

Eleme Çeşidi 1 kazananı (Tofaş/ Leicester Riders/ CSO Voluntari/ TFT Skopje/ NINERS Chemnitz)

UCAM Murcia (İspanya)

Falco Szombathely (Macaristan)

SIG Strasbourg (Fransa)

B Grubu

Unahotels Reggio Emilia (İtalya)

Telekom Baskets Bonn (Almanya)

Pınar Karşıyaka

AEK (Yunanistan)

C Grubu

Legia Warszawa (Polonya)

Galatasaray

Filou Oostende (Belçika)

Hapoel Holon (İsrail)

D Grubu

Bahçeşehir Koleji

Surne Bilbao (İspanya)

Igokea M:tel (Bosna Hersek)

ERA Nymburk (Çekya)

E Grubu

Eleme Tipi 4 kazananı (Swans Gmunden/ Parnu Sadam/ FMP Meridian/ Rio Breogan/ Fribourg Olympic/ Bakken Bears/ Opava)

Darüşşafaka

MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya)

Hapoel Jerusalem (İsrail)

F Grubu

Eleme Tipi 3 kazananı (Norrkoping Dolphins/ Budivelnyk/ Golden Eagle Ylli/ SL Benfica/ Brose Bamberg/ Keravnos)

Limoges CSP (Fransa)

VEF Riga (Letonya)

BAXI Manresa (İspanya)

G Grubu

Eleme Çeşidi 2 kazananı (Heroes Den Bosch/ Siauliai / Patrioti Levice/ Egis Kormend/ Unicaja/ Karhu Kauhajoki)

PAOK Mateco (Yunanistan)

Dinamo Banco di Sardegna Sassari (İtalya)

JDA Bourgogne (Fransa)

H Grubu

Bnei Herzliya (İsrail)

Peristeri (Yunanistan)

Rytas Vilnius (Litvanya)

Lenovo Tenerife (İspanya)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.